GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 11244133
*
nr 1124 4133
Matservisdelar
34 delar, Vinranka, Gefle
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 18:33:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 18:22:36
1
600 kr
20/8 14:17:10
2
450 kr
20/8 14:17:10
1
500 kr (Budbetjänt)
20/8 14:17:30
2
600 kr
20/8 14:17:30
1
600 kr (Budbetjänt)
20/8 16:46:45
3
900 kr
20/8 18:25:52
1
1.000 kr
21/8 14:48:44
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
Läs om budbetjänten
nr 1124 4133
Matservisdelar
34 delar, Vinranka, Gefle
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 18:22:36 | 1 | 600 kr |
20/8 14:17:10 | 2 | 450 kr |
20/8 14:17:10 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/8 14:17:30 | 2 | 600 kr |
20/8 14:17:30 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
20/8 16:46:45 | 3 | 900 kr |
20/8 18:25:52 | 1 | 1.000 kr |
21/8 14:48:44 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59